Наша діяльність
Проект "Сприяння розвитку мережі параюристів в прифронтових громадах"
Проєкт "Сприяння розвитку мережі параюристів в прифронтових громадах" за підтримки ПРООН, спрямований на забезпечення доступу до правової допомоги мешканців громад Миколаївської та Херсонської областей, які знаходяться поблизу лінії фронту. Проєкт передбачає створення правових пунктів, підготовку параюристів та надання первинної правової допомоги найбільш вразливим категоріям населення, включаючи ВПО, ветеранів та осіб з інвалідністю. Завдяки проєкту буде підвищено правову обізнаність громадян, вирішено нагальні правові питання, а також створено сталі механізми захисту прав. Ініціатива сприятиме соціальній згуртованості, стабільності та відновленню довіри до правових механізмів у постраждалих громадах.
Проект "Комплексна підтримка постраждалого населення в прифронтових регіонах України"
Діяльність в рамках проекту, за підтримки Mercy Corps передбачає підтримку внутрішньо переміщеному та місцевому населенню в Одеської, Запорізької та Дніпропетровської областях у вигляді психологічної допомоги для подолання критичних станів, юридичної підтримки для вирішення виникаючих правових проблем та інформаційного супроводу, спрямованого на забезпечення першочергових потреб осіб, що проживають у прифронтових регіонах.
Завдяки реалізації проекту, буде сформована зв’язана система Інформаційно-ресурсних Центрів, які сприятимуть зниженню рівня соціальної напруги в прифронтових громадах, забезпечуючи надання психологічної
допомоги для осіб у критичних станах, сприятимуть подоланню правової ізоляції осіб, завдяки наданню своєчасної, якісної та повної первинної правової допомоги, а також забезпечуватимуть ресурсну підтримку постраждалого населення у вигляді інформаційного забезпечення та доступу до офісного обладнання.
Завдяки реалізації інформаційного компоненту, проект буде сприяти правовій просвіті широкого кола населення, яке постраждало внаслідок військових дій.
Загальна підтримка Фондом Чарльза Стюарта Мотта діяльності організації
Діяльність благодійного фонду "ГОРЄНІЄ" в період 2024 – 2025 роках буде мати кілька наступних пріоритетів:
1. Захист прав внутрішньо переміщених осіб, які вимушено перемістились в інші територіальні громади на території України, військовослужбовців та мешканців місцевих громад поблизу лінії фронту;
2. Моніторинг правових та інших потреб внутрішньо переміщених осіб, військовослужбовців та мешканців громад, що знаходяться в зоні бойових дій;
3. Співпраця з державними організаціями та органами влади задля забезпечення належного рівня соціальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих груп, які знаходяться в зоні військових дій;
4. Сприяння підвищенню рівня адаптації внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих груп що постраждали від бойових дій, шляхом правової підтримки процесів їх інтеграції в приймаючі громади
В визначеному періоді ми плануємо зосередитись на подальшої розбудові системи доступу до правосуддя внутрішньо переміщених осіб, військовослужбовців та мешканців територіальних громад, які знаходяться поблизу лінії бойових дій. Ми вважаємо, що такий комплексний підхід може забезпечити належні умови для захисту порушених прав представників цільових груп та сприятиме розвитку їх правової свідомості.
Проект «Підтримка економічного розвитку жінок та внутрішньо переміщених осіб в Україні» (SEW Ukraine)
Проект «Підтримка економічного розвитку жінок та внутрішньо переміщених осіб в Україні» (SEW Ukraine) - це 5-річна (2020-2025) ініціатива уряду Канади, спрямована на підтримку вразливих, соціально незахищених та таких, що знаходяться в складних життєвих обставинах груп жінок, включаючи внутрішньо-переселених осіб (ВПО), шляхом підтримки їх працевлаштування та розвитку підприємництва в секторі легкої промисловості.
Проект SEW Ukraine (проект МТД) впроваджується Канадською фундацією кооперативного розвитку (CDF Canada) у партнерстві з БО «Всеукраїнський благодійний фонд «ГОРЄНІЄ», та за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.
Проект покликаний сприяти економічному благополуччю 2,200 жінок, що належать до вразливих категорій населення, як то ВПО, жінки з інвалідністю та інші групи, та проживають в Київській, Харківській, Полтавської, Кіровоградської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької Дніпропетровській областях України.
Працевлаштування: Проект надасть підтримку у працевлаштуванні на підприємствах легкої промисловості 2,000 жінок з вразливих груп населення шляхом проведення професійно-технічного навчання, підготовки до інтеграції на робочому місці, а також шляхом створення допоміжних послуг, як то дитячі заклади.
Розвиток мікро-, малих- та середніх підприємств (ММСП) та кооперативів у легкій промисловості: Жінки, що можуть бути віднесені до вразливих груп, та які володіють, керують або мріють про створення власної справи в секторі легкої промисловості, зможуть отримати підтримку у розбудові бізнесу завдяки проекту. SEW Ukraine розраховує надати підтримку 200 жінок в рамках даного компоненту, з яких 100 матимуть можливість розвинути свою бізнес-ідею з «нуля».